Vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Ako chodím do školy“ a predstavenie kampane Šlapeto

Europe Direct Senica sa zúčastnilo podujatia projektu Interreg Slovensko – Česko #šlapeto, ktorý prepája mestá Senica a Hodonín a poukazuje na význam cezhraničnej spolupráce, udržateľnej mobility a bezpečnej dopravy.

Súčasťou programu bolo vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Ako chodím do školy“, do ktorej sa zapojili žiaci základných škôl, ako aj predstavenie iniciatívy „Bezpečná cesta do školy“, ktorej cieľom je zvyšovať bezpečnosť detí pri každodennom dochádzaní do školy a podporovať alternatívne formy dopravy.

Téma udržateľnej mobility patrí medzi oblasti, ktorým sa Europe Direct Senica venuje dlhodobo. Prostredníctvom rôznych aktivít a informačných kampaní sa snažíme upozorňovať na význam ekologickej dopravy, bezpečného pohybu v mestách a zodpovedného prístupu k životnému prostrediu.

Každoročne sa preto zapájame aj do Európskeho týždňa mobility, ktorý prebieha od 16. do 22. septembra a motivuje mestá, organizácie i jednotlivcov k využívaniu udržateľných spôsobov dopravy. Rovnako podporujeme aj kampaň Do práce na bicykli, ktorá každoročne motivuje tisíce ľudí využívať pri dochádzaní do práce bicykel, chôdzu alebo verejnú dopravu.

Podujatie projektu #šlapeto opäť ukázalo, že spolupráca medzi regiónmi, školami, samosprávami a verejnosťou môže prinášať konkrétne riešenia pre zdravšie, bezpečnejšie a udržateľnejšie mestá.