Úniková online hra Zbojníci – ako na dezinformácie v online svete

Pravda a nepravda, dobro a zlo… Naše svety sú prepletené rôznymi verziami reality. V dnešnej dobe je jednou z najväčších výziev dezinformácia a šírenie hoaxov, najmä v online priestore. Chcete sa presvedčiť, aké ľahko môžete byť zvedení? Pridajte sa k nám a prejdite našu interaktívnu únikovou hru! Vyhrajte hodnotné ceny a zároveň si overte vaše logické a kreatívne myslenie, ako aj vaše vedomosti z histórie. Staňte sa hrdinom a prekonajte výzvy, ktoré vás na ceste čakajú.

Ak hru úspešne prejdete do 09.06.2024, môžete vyhrať 40 eurovú poukážku na spoločenské hry!

Odkaz na únikovú hru tu.

Štatút súťaže.

Každý môže zabrániť šíreniu dezinformácií. Pozrite si päticu základných spôsobov, ako na to:

Euromýty

V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu ľudia uveria.

MÝTUS: Stratégia EÚ “Z Farmy na stôl” nás tlačí do jedenia hmyzu

V ostatných dňoch sa opäť začali šíriť klamlivé a zavádzajúce informácie o krokoch Európskej únie v oblasti potravinovej produkcie.

Pravdou je, že EÚ sa snaží o vytvorenie udržateľného potravinového systému, ktorý zabezpečí dostatočné množstvo rozmanitých, bezpečných, výživných a cenovo dostupných potravín pre všetkých ľudí za každých okolností, a to aj v krízových časoch.

Viac informácií na eurmýty.sk

MÝTUS: EÚ môže za úpadok poľnohospodárov, nepočúva ich a nepodporuje

V poslednej dobe na sociálnych sieťach dominovali diskusie o EÚ, Európskej zelenej dohode a jej vplyve na európske poľnohospodárstvo. Radi by sme uviedli niektoré tvrdenia na pravú mieru a poskytli verejnosti niekoľko faktov.

Pravdou je, že spoločná poľnohospodárska politika Európskej únie je vôbec najstaršou politikou EÚ. Aj to svedčí o tom, že poľnohospodárstvo je pre EÚ dlhodobou prioritou.

Viac informácií na eurmýty.sk

MÝTUS: EÚ chce zakázať hriankovače, fény a varné kanvice

Po mýte o vysávačoch, ktorý sme priviedli na pravú mieru v roku 2014, sú tentokrát titulky plné hriankovačov a varných kanvíc.

Cieľom európskych pravidiel pritom nie je tieto spotrebiče zakázať alebo obmedziť, ale ušetriť spotrebiteľom peniaze a znížiť spotrebu energie. Ak vezmeme do úvahy všetky spotrebiče – pračky, sušičky, kotle, Európa ako celok ušetrí obrovské množstvo energie.

Viac informácií na eurmýty.sk